Tvarožná Lhota, respektive její blízké okolí, nabízí nespočet možností. Pojďme se mrknout na místa, která jsme během krásného dubnového odpoledne stihli navštívit.
Bílé Karpaty
ROZHLEDNA HOLÝ VRCH NAD RADĚJOVEM
Při jednom z mých docela častých brouzdání prstem po mapě jsem si vyhlídla tuto malou a nenápadnou rozhlednu. Líbilo se mně, že v okolí je spousta stezek i dalších míst, která bychom mohli při výletě navštívit. Jak to tedy bylo ve skutečnosti?
V údolí Bílých Karpat nedaleko hranic se Slovenskem najdete městečko Bojkovice a na jeho území několik hezkých výletních cílů. Tak pojďme na procházku.
Na našem výletnickém seznamu byl Lom Rasová opravdu dlouho. A tak jsme se tady konečně zastavili, když jsme jeli z Žítkové. Lom je svou rozlohou spíše menší, takže jeho návštěvu můžete klidně spojit s některým z dalších výletů do této části Bílých Karpat (Lopeník, Žítková, Starý Hrozenkov).
Žítková - malebná obec v Bílých Karpatech na samotné hranici se Slovenskem, skrývá mnoho krás a mnoho tajemství. Tentokrát se ale nevydáme ke známému muzeu poslední žítkovské bohyně, ani do "sýrárny" u kapličky. Nezůstaneme na hřebeni, ale sjedeme autem do údolí a k výhledům se vydáme hezky pěšky. A bez kočárku. Stavte se k nám případně pro krosnu....
V dnešním tipu na výlet se podíváme na moravsko-slovenské pomezí, do horňácké obce Kuželov v Jihomoravském kraji. Putování zahájíme u větrného mlýna a pak se vydáme v podstatě až na Slovensko. Tento výlet je vhodný jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro zdatné turisty nebo nadšené cyklisty. Okolí totiž ukrývá spoustu zajímavých míst.
Tři masivní dubové rámy. Tři důvody vyrazit za novými zážitky. Tři cestičky, které vás přivedou na krásná místa s kouzelným výhledem. To a ještě mnohem více jsou tzv. brány do Bílých Karpat, protože samo město Uherský Brod, které nechalo tyto dubové rámy nad svým městem postavit, se jako brána do Bílých Karpat prezentuje.
ROZHLEDNA VELKÝ LOPENÍK V BÍLÝCH KARPATECH
Rozhledna Velký Lopeník stojí na stejnojmenném kopci v nadmořské výšce 911 m. Nám se líbí, protože je citlivě zasazena do okolního prostředí. Hlavními stavebními prvky jsou přírodní materiály kámen a dubové dřevo. Nijak nevyčnívá svým vzhledem ani velikostí, a přesto nabízí krásné výhledy nejen na okolní krajinu.